برچسب ها

Copyright 2017 - 2018 nahal-alma.com

Design & Develop By

راهکارهای رفع افسردگی بدون مصرف دارو

راهکارهای رفع افسردگی بدون مصرف دارو

همه ما کم و بیش غم و افسردگی را در زندگی تجربه کرده‌ایم. هر چند تمایلی به تجربه این احساس نداریم؛ اما غم جزء احساسات طبیعی هر شخص است. با این حال، درگیری بیش از حد با غم و اندوه می‌تواند شما را از آن چه هستید بازدارد. پس باید فکری به حال رفع افسردگی کرد.

اگر شما هم دنبال راهکاری برای رفع افسردگی خود هستید، یا در اطرافیان خود فردی را سراغ دارید و می‌خواهید به او کمک کنید، پیشنهاد می‌کنیم ادامه این مطلب را از دست ندهید. پس از مطالعه این مقاله، می‌آموزید که چگونه حالت ناراحتی و افسردگی شخصی را برطرف سازید.

از مواردی که شما را اذیت می‌کنند، دوری کنید

اولین راهکار برای متوقف کردن حالت غمگینی شخصی، این است که درک کنیم ماندن در یک ایده همیشگی مضر و بی‌فایده است. ماندن و تمرکز کردن روی موردی که شما را افسرده می‌کند، نه تنها موجب افزایش غم و اندوه شما می‌شود، بلکه ناامیدی از عدم توانایی در انجام هر چیز را نیز به سمت شما فرا می‌خواند. اگر می‌خواهید از چیزی که شما را اذیت می‌کند دور بمانید، باید ذهن‌تان را با اندیشه‌های دیگر پر کنید. سعی کنید در فعالیت‌های سرگرم کننده شرکت کنید و سر خودتان را با کاری گرم کنید.

به منظور رفع افسردگی فعالیت داشته باشید

مغز ما هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی هورمونی را تولید می‌کند که حس شادی ما را افزایش می‌دهد. برای مقابله با حس افسردگی می‌توانید فعالیت‌های ورزشی خود را آغاز کنید.

به اندازه کافی بخوابید

اگر ذهن آرامی داشته باشید، به آسانی می‌توانید غم و اندوه را در خود از بین ببرید. فراموش نکنید که باید حداقل ۶ تا ۹ ساعت استراحت کافی داشته باشید تا بدن و ذهن به آرامش برسد. اگر از آن دسته افراد هستید که به بیدار ماندن تمایل بیش‌تری دارید، این احتمال وجود دارد که دلیل ناراحتی شما از کمبود خواب نباشد و خلق و خوی شما به همین صورت باشد.

 

راهکارهای رفع افسردگی بدون مصرف دارو

راهکارهای رفع افسردگی بدون مصرف دارو

 

خواب به شما کمک می‌کند که ذهن خود را به اندازه کافی استراحت دهید. اگر به سختی به خواب می‌روید، نوشیدن یک لیوان چای آرام بخش یا شیر عسل به کمکتان خواهد آمد.

با افراد مثبت بچرخید!

افرادی که با آن‌ها نشست و برخاست داریم، نقش به سزایی در زندگی ما دارند. آن‌ها بر شیوه تفکر و احساس ما تاثیر مستقیم داشته و اگر تفکر منفی داشته باشند، طبیعی است که شما نیز به همان افکار دچار شوید. اگر قصد دارید فکری اساسی به حال رفع افسردگی فردی کنید، اطرافش را با افراد خوشحال و مثبت احاطه کنید تا به او کمک کنند زندگی خوبی داشته باشد.

خودتان را برای لحظات غم و اندوه آماده کنید

در زندگی همه ما احساسات به سرعت در حال تغییر هستند. همان طور که قرار است روی نکات مثبت و خوب تمرکز کنیم، به همان اندازه هم باید منتظر لحظات غم‌انگیز باشیم. این آماده سازی با ایجاد و حفظ روابط با افراد مثبت به دست می‌آید. پیشنهاد ما به شما این است زمانی که غم به سراغتان آمد، خاطرات مثبت خود را در ذهنتان تداعی کنید؛ این عمل نتیجه بسیار قابل قبولی را به دنبال دارد.

روال زندگی‌تان را تغییر دهید

این که هر روز یک کار را انجام دهید و با افراد تکراری به اشتراک بگذارید، می‌تواند بسیار دلسرد کننده باشد. پس سعی کنید این روال را تغییر دهید تا هیجان و طراوت را به زندگی خود بازگردانید.

 

راهکارهای رفع افسردگی بدون مصرف دارو

راهکارهای رفع افسردگی بدون مصرف دارو

 

محیط اطراف خود را تغییر دهید

یکی از راه‌های مبارزه با ناراحتی و رفع افسردگی این است که محیط اطراف خود را تغییر دهید. می‌توانید این کار را با تمیز کردن اتاق یا تغییر دکوراسیون انجام دهید. نیازی به تغییرات خیلی بزرگ ندارید، تغییرات کوچک هم می‌تواند روحیه شما را عوض کنند.

خودتان را کمک کنید

ابتدا سعی کنید دلیلی برای ناراحتی خود پیدا کنید. زمانی که این کار را انجام دهید، یک استراتژی برای مقابله با آن ایجاد می‌کنید. داشتن هدف در زندگی به شما کمک می‌کند که تمرکز خود را حفظ کنید و ممکن است با گذشت زمان بتوانید پاسخی برای حل مشکلات خود پیدا کنید. اگر غم و اندوه شما آنقدر گسترش یافته که به یک مشکل جدی تبدیل شده است، به دنبال یک درمانگر باشید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *